instalacjeAZART (Abonencki Zestaw Anten Radiowo-Telewizyjnych lub Antena Zbiorcza Radiowo-Telewizyjna), instalacja zbiorcza - jest to system dystrybucji sygnału radia i telewizji w budynkach, gdzie używanych jest wiele odbiorników. Rozpowszechniony jest w szczególności w blokach mieszkalnych, dawniej również w szkołach.

W wielu kompleksach mieszkaniowych występują jeszcze stare zbiorcze instalacje AZART powszechnie budowane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Oferujemy remonty i przebudowy takich instalacji aby były one zgodne z obecnymi normami i wymogami lokatorów. Instalacje tego typu po modernizacji przez nasza firmę umożliwiają odbiór telewizji naziemnej analogowej i cyfrowej DVB-T oraz programów satelitarnych.

Oferujemy:

  • wykonanie, modernizacje, przebudowy, remonty instalacji AZART
  • przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne
  • doradztwo techniczne
  • wykonanie instalacji według naszego projektu lub projektu inwestora

Instalacje multiswitchowe RTV/SAT

Instalacje multiswitchowe, pozwalają na zbiorowy odbiór sygnałów naziemnych i satelitarnych. Sieć anteny zbiorczej daje większą gwarancję poprawnego odbioru, ponieważ stosuje się w niej profesjonalny sprzęt. Większa antena satelitarna (przy multiswitchach należy stosować anteny min. 80cm) posiada większy zysk, a zatem pozwala na poprawny odbiór nawet przy złej pogodzie. Ponadto instalacja zbiorowa eliminuje stosowanie anten indywidualnych na dachach i balkonach co korzystnie wpływa na estetykę budynku oraz eliminuje częste uszkodzenia pokrycia dachowego spowodowane nie prawidłowym montażem indywidualnych anten odbiorczych. Nasze instalacje opieramy o sprawdzone produkty takich firm jak Terra, Signal oraz Triax. Instalacje multiswitchowe znajdują także zastosowanie w domach jedno rodzinnych eliminując szereg problemów które powodują tradycyjne instalacje antenowe tj. dużą ilość anten które psują ogólny wizerunek nieruchomości, zakłócenia w odbiorze spowodowane niską jakością ogólnie dostępnych elementów takiej instalacji i wiele innych.